Levana - Kitap

12:23


Tür: Fantastik
Goodreads Puanı: 4.03 (60.060 oy)
Orijinal Adı: Fairest
Yayınevi: Artemis Yayınları
Çeviri: Beril Tüccarbaşıoğlu Uğur
Basım Yılı: 2016
Sayfa Sayısı: 216

Ayna, ayna, söyle bana benden güzeli var mı dünya'da? Ya da Ay'da...

İki gezegen arasında aşklarını ne kadar sürdürebilirlerdi kİ?Daha doğrusu, bir gezegen ve Ay arasında. Ya da her neyse. 

Saf kötülüğün bir adı var. Aldatıcı maskelerin ardında gizleniyor ve gücü eline geçirmek için "büyü"sünü kullanıyor. Peki ama Kraliçe Levana kim? Yolu Cinder, Scarlet ve Cress'le kesişmeden yıllar önce, Levana'nın çok farklı bir hikâyesi vardı. Daha önce hiç anlatılmamış bir hikâye... Şimdiye kadar.

New York Times çoksatarı yazar Marissa Meyer, Levana'da büyüleyici kötü karakterinin geçmişini anlatıyor. Aşk ve savaş, ihanet ve ölüm üzerine unutulmaz bir hikâye. Üstelik "Ay Günlüğü" serisinin heyecan dolu final kitabı Winter'ın giriş bölümleri de sizi bekliyor.

... Asıl sorun da buydu zaten. Channary aptalın tekiydi. Ama güzel bir aptaldı ki, bu da aptallığın en berbat çeşidiydi.


Tam eşlilik. Sadakat. Gerçek aşk. Levana buna hiç şahit olamamıştı. Aşk ona çocukken anlatılan peri masallarındaydı. Ya da sarayda düzenlenen eğlencelerdeki piyeslerde. O kadar mutlu olmak nasıl bir şeydi kim bilir? Bir erkeğin sana öylesi bir sevgiyle bakması? Sırtında elini hissetmek? Bunca kalabalığın arasında birbirinize ait olduğunuzu belirten ufacık bir işaret.


Levana cesetleri değil ama ertesi gün odaları görmüştü. İlk düşüncesi bunca kanın dudakları için nefis bir ruj olabileceğiydi.
Aşk bir fetihtir. Aşk bir savaştır,savaş.
Ben aşktan bunu anlıyorum işte.

Genelde bu buçuklu kitaplar bana para kazanmak için yazılmış gibi gelir.Ama Levana'yı okuyunca karakterlerin arasındaki ilişkiyi,olayları daha iyi kafamda oturttum.

Bazı yorumlarda Levana'yı okuduktan sonra onu sevenleri gördüm.Ne yazık ki aynısı bende olmadı.Ne yaşarsa yaşasın haklı bulmuyorum.Yanlışı görüp doğruya gitmesi gerekirdi örnek alması değil.

Kalbin kırılmış olabilir Levana ama oturup ağlasan daha hayırlı olurdu.Senden nefret ediyorum.
Ne kadar nefret ediyorsam kitaba da o kadar bayıldım işte.Tanıdık olduğumuz Marissa dili,aşk,nefret ve sihir.Muh-te-şem.Serinin diğer kitaplarında gösterdiği özeni bu "okusanız da olur okumasanız da" kitabında yine göstermiş.Ben okumanızı tavsiye ediyorum.You Might Also Like

0 yorum

çok tıklanan postlarım

çok tıklanmış hmm

beğenebilirsiniz

Bu blog kitap,müzik,dizi,film,magazin,moda,gezi,fotoğrafçılık,photoshop,bakım,kozmetik ve dekorasyon içerir.

Subscribe

Bumerang - Yazarkafe